AD10 – część 5 – Tworznie projektu PCB

12 sierpnia 2012, autor: kzmuda

Ta część kursu opiera się na projekcie wykonanym we wcześniejszym rozdziale, zatem jeśli nie czytałeś wcześniejszych rozdziałów, to gorąco do tego zachęcam. W poprzednim rozdziale stworzyliśmy projekt przerzutnika astabilnego. Teraz nadszedł czas, aby wszytko to, co stworzyliśmy, przenieść na samą płytkę PCB.

Tworzenie nowego pliku PCB w projekcie

Pierwsze, co musimy wykonać, to stworzenie pliku *.PcbDoc w naszym bieżącym projekcie. W czasie, gdy mamy otwarty projekt w lewym panelu Altium, klikamy w przycisk Project i wybieramy następujące opcje: Add New To Project->PCB.

Tworzenie nowego pliku PCB

Tworzenie nowego pliku PCB

Po wybraniu tego polecenia w głównym oknie otwiera się plik PCB1.PcbDoc, w lewym panelu Altium w zakładce Projects również pojawia się plik o tej samej nazwie.

Czytaj dalej… »

AD10 – część 4 – Tworzenie schematu ideowego

18 stycznia 2012, autor: kzmuda

Projekt

Mając stworzony projekt i otwarty schemat możemy przystąpić do projektowania. Zaprojektujemy bardzo prosty układ, a mianowicie przerzutnik astabilny na tranzystorach. Do projektu wykorzystamy standardowe biblioteki Altiuma. Poniżej znajduje się schemat do stworzenia, którego dążymy. Dalej opiszę jak tego do0konać.

Schemat przerzutnika astabilnego

Schemat przerzutnika astabilnego

 

Przy tym projekcie będziemy korzystać ze standardowych bibliotek dołączonych przez producenta. Na początku upewnijmy się, czy interesujące nas biblioteki są załączone. W tym celu

Czytaj dalej… »

AD10 – część 3 – Tworzenie i zarządzanie projektem

8 grudnia 2011, autor: kzmuda

W kolejnej odsłonie kursu Altium Designer 10 zaprezentuję zarządzanie projektem oraz plikami w projekcie.

W celu założenia nowego projektu urządzenia elektronicznego należy z menu wybrać następujące polecenie: File->New->Project->PCB Project .

Tworzenie nowego projektu PCB

Nowy projekt

 

W panelu bocznym ukazuje się projekt z domyślną nazwą PCB_Project1.PrjPCB. Nasz nowy projekt nie zawiera jeszcze żadnego dokumentu. Za chwilę to zmienimy,

Czytaj dalej… »

AD10 – część 2 – Pierwsze uruchomienie

7 grudnia 2011, autor: kzmuda

Dzisiaj po raz pierwszy uruchomimy dopiero co zainstalowany Altium Designer 10. Przejdźmy zatem do rzeczy.

W czasie pierwszego uruchomienia pojawia się okno programu Altium Designer z zakładką My Account. W zakładce tej widzimy komunikat napisany czerwoną czcionką, który informuje nas o braku ważnych licencji oraz prośbą o zalogowanie się do konta w celu uzyskania listy dostępnych licencji.

 

Widok okna Altium Designer 10 przy pierwszym uruchomieniu i prośba o zalogowanie się do konta

Widok okna Altium Designer 10 przy pierwszym uruchomieniu

 

Klikając na karcie w link Sign In wyskakuje okienko do logowania, w którym

Czytaj dalej… »

AD10 – część 1 – Pobieranie i instalacja

5 grudnia 2011, autor: kzmuda

Pobieranie programu

Licencję dla Altium Designer 10 w wersji FREE TRIAL można pobrać ze strony http://go.altium.com/eval-emea.html . Wersja Trial działa przez okres 30 dni. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem pakietu Altium Designer 10, to sprzedażą tego oprogramowania na terenie Polski zajmuje się firma Evatronix.

Poniżej znajduje się przykładowo wypełniony formularz, potwierdzenie wysłania formularza oraz powiadomienie e-mail. Należy wypełnić wszystkie pola obowiązkowo, w przeciwnym razie skrypt nie przepuści dalej naszego zgłoszenia. Podobnie podając niepełne dane może zdarzyć się, że nie otrzymamy licencji 30-dniowej.

Czytaj dalej… »