Kurs EAGLE – Rozdział 5 – Używanie bibliotek

30 września 2012, autor: kzmuda

Program EAGLE rozpowszechniany jest z mnóstwem bibliotek zawierających zarówno przelotki jak i elementy montowane powierzchniowo. Drzewo widoczne w Panelu Sterowania programu EAGLE oferuje podgląd szczegółowych informacji na temat zawartości bibliotek. Aby nauczyć się korzystania z bibliotek programu najpierw należy utworzyć nowy schemat z czystym obszarem rysowania. W tym celu wybieramy odpowiednio File/New/Schematic.

Polecenie ADD

Aby wybrać element z biblioteki wybieramy ikonę

Czytaj dalej… »

Nieekologiczna świetlówka ekologiczna.

10 września 2012, autor: kzmuda

Podczas przeglądania internetu natknąłem się na ciekawy artykuł dotyczący sprawy świetlówek kompaktowych. Pomimo, iż artykuł nie należy do najświeższych, to chciałem się nim z Wami podzielić. Poniżej fragment artykułu pt. „Świetlówka kompaktowa, czyli my, ekofrajerzy…” oraz link do oryginalnego artykułu:

„Do tej pory świetlówki kompaktowe kupowane sklepie ze szwedzkimi meblami żyły tylko kilka miesięcy co było nieakceptowalne. No ale ja chciałem być ekologicznie i „do przodu” i po raz kolejny uwierzyłem zapewnieniom o megadługim ich działaniu. Podczas gdy to wszystko to chyba zwykłe kłamstwa i brednie. Żywotność współczesnych żarówek i świetlówek w moim mieszkaniu jest porównywalna i wynosi około rok pracy. Bo po roku, nawet jak taka świetlówka świeci w znaczeniu formalnym to zaczyna bździć na swych przydymionych końcach, zaczyna trudniej się zapalać czy zaczyna  siać niewyobrażalne wręcz zakłócenia elektryczne. Więc i tak ją się wymienia, pomimo, że z formalnego punktu widzenia jeszcze „działa” . Co zaś się tyczy żarówek, to mamy w domu dwie rekordzistki, które są w saloniku już ponad 25 lat!  

Czytaj dalej… »