Nowe podejście do strony oraz nowe treści

15 lutego 2013, autor: kzmuda

Od września 2012 nie wstawiłem, żadnego wpisu… Mimo wszystko pamiętam o moich czytelnikach i chciałbym przedstawić co udało mi się zrobić przez ten czas. Kontynuacja kursu Altium Designer pt. „Dokumentacja techniczna” jest gotowa mniej więcej w 50%. Zacząłem także pisać artykuł na temat rezonatorów kwarcowych, a dokładnie o problemach z rezonatorami oraz sposobami ich rozwiązywania. Doszedłem do wniosku, że duża część elektroników traktuje rezonator kwarcowy jako „czarną skrzynkę” i dlatego postanowiłem nieco przybliżyć ten temat.

Dodatkowo zacząłem tworzyć bazę elementów dla Altium Designera. Planuję ją udostępnić za darmo na moim blogu. Wiem, że tworzenie bazy elementów jest bardzo niewdzięcznym zadaniem… dlatego postanowiłem się go podjąć. Co będzie zawierała baza? Baza będzie oparta o pliki *.SvnDBLib czyli będzie to baza danych oparta o repozytoria SVN. Baza będzie podzielona na logiczne części np. rezystory, kondensatory, cewki itd. Baza będzie zawierała modele 3D. Planuję uwalnianie kolejnych baz co jakiś czas. Na początek pójdą rezystory. Wraz z pierwszym uwolnieniem będzie krótka instrukcja o co w ogóle chodzi z tymi bazami i jak ją zaimplementować u siebie.

W ciągu prawie pół roku „posuchy” na blogu zastanawiałem się nad sposobem jego prowadzenia. Być może przejdę na formę „Videobloga”, jednak nie jest to przesądzone. Planuję w najbliższym czasie wstawić ankietę, abyście mogli wyrazić zdanie co o tym sądzicie. Za standardowym rozwiązaniem bloga (czysto tekstowym) jak i videobloga stoją plusy i minusy. Wydaje się, że videoblog tworzy się szybciej, ale nie jestem pewny czy jest łatwiejszy w odbiorze… dlatego wstawię ankietę.