Kurs EAGLE – Rozdział 9 – Tworzenie płytki na podstawie schematu

21 czerwca 2013, autor: kzmuda

eagleJeżeli mamy zainstalowany moduł Schematic Editor i schemat został już wcześniej narysowany, to w takim wypadku wystarczy klika kroków, aby uzyskać taki sam efekt jak w poprzedniej części.

Generowanie pliku płytki

Otwieramy plik demo1.sch i wybieramy ikonę

BOARD Ikona: BOARD.

Za pomocą tego polecenia tworzymy płytkę o tej samej nazwie co załadowany schemat (demo1.brd). Na pytanie „Create file ?” („Czy utworzyć plik?”) odpowiadamy twierdząco klikając na OK. Powiększamy okno modułu Layout Editor. Biała ramka z prawej strony okna symbolizuje kształt i rozmiar płytki. Jest utworzona z linii na warstwie layer 20, Dimension.

Czytaj dalej… »

Kurs EAGLE – Rozdział 8 – Projektowanie płytki bez schematu

21 czerwca 2013, autor: kzmuda

eagleW rozdziale tym zawarte są informacje dotyczące projektowania płytek drukowanych oraz modyfikowania już istniejących projektów wykonanych za pomocą modułu Layout Editor. Najpierw stworzymy płytkę bez schematu.

Rozdział ten poświęcony jest w głównej mierze dla użytkowników nieposiadających modułu Schematic Editor. Jeżeli zaś takowy moduł został zainstalowany, nie ma konieczności wykonywania poniższych ćwiczeń. Warto jednak zapoznać się z lekturą, gdyż może ona zawierać cenne informacje.

Czytaj dalej… »

Kurs EAGLE – Rozdział 7 – Automatic Forward&Back Annotation

21 czerwca 2013, autor: kzmuda

eagleProjektując płytki powinniśmy zawsze używać funkcji Forward&Back Annotation. Tylko wtedy możemy być pewni, że płytki i schematy będą zgodne ze sobą. Ten mechanizm kontrolny jest aktywowany tylko wtedy, Jeżeli załadujemy schemat i płytkę o tej samej nazwie. Program zawsze ładuje obydwa pliki, Jeżeli znajdują się one w tym samym katalogu. Zgodność w tym kontekście oznacza, że lista połączeń, elementy oraz wartości są identyczne.

Czytaj dalej… »

Kurs EAGLE – Rozdział 6 – Rysowanie schematu

20 czerwca 2013, autor: kzmuda

eagleW rozdziale tym zostały zawarte informacje na temat tego, w jaki sposób sieci oraz szyny używane są podczas rysowania. Zawiera on również inne informacje, które później będą wykorzystywane podczas tworzenia dowolnego schematu. Aby utworzyć pusty dokument, wybieramy odpowiednio File/New/Schematic w Panelu Sterowania, a następnie powiększamy okno.

Czytaj dalej… »