Rodzaje przedłużaczy i ich zastosowanie

Kable przedłużające dzielimy przede wszystkim na zastosowanie. Charakteryzują się one mocą, klasą szczelności oraz izolacją. Najmniej odporne są kable przedłużające, które stosujemy na co dzień w naszych domach. Nie powinny one więc być wystawiane na długotrwałe działanie słońca oraz nie powinny być stosowane w pomieszczeniach zawilgoconych. Poza zwykłymi domowymi kablami przedłużającymi dostępne są również kable przedłużające komputerowe, ogrodowe oraz budowlane.

Klasa, moc, szczelność i izolacja

Kiedy wybieramy przedłużacz musimy wstępnie określić w jakich warunkach będziemy go używać, ponieważ przedłużacze, które są izolowanie winylem nie są odporne na warunki atmosferyczne więc nadadzą się wyłącznie do domu. Drugim rodzajem izolacji jest guma, która jest zdecydowanie bardziej odporna na warunki atmosferyczne i taki przedłużacz może być stosowany w ogrodzie. Wybierając przedłużacz zwróćmy również uwagę na moc oraz klasę szczelności. Moc jest zależna od wielkości żył z których zbudowany jest przedłużacz. Natomiast szczelność określa, gdzie dany przedłużacz może być użytkowany.

Sklep z artykułami elektrycznymi

Asortyment sklepu elektryczny.pl jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy elektryczne, które pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów, między innymi osprzęt elektroinstalacyjny, automaty schodowe oraz rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Sklep elektryczny.pl posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.