Przedłużacz

Przedłużacz stanowi odcinek przewodu elektrycznego. Jego zastosowanie sprawia, że zasięg przewodu, który mieści się między gniazdkiem a urządzeniem zwiększa się. To, o ile zasięg ten zostanie zwiększony uzależnione jest od tego, jak długi przedłużać zdecydujemy się zastosować. W sprzedaży dostępne są obecnie różne rodzaje przedłużaczy elektrycznych. Na budowach bardzo często sięga się po przedłużacze bębnowe, których największym atutem jest duża długość i wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Przedłużacz na bębnie nie plącze się, co także jest dużym atutem. W biurach, urzędach i mieszkaniach wykorzystujemy z kolei przedłużacze domowe, które nie są odporne na działanie wilgoci. Dlatego nie jest wskazane używanie ich na zewnątrz. Dostępne są także przedłużacze ogrodowe, z których skorzystać można wówczas, gdy chcemy podłączyć kosiarkę do trawy.

Poszczególne modele przedłużaczy różnią się nie tylko długością, ale również liczbą gniazd, szczelnością, obecnością uziemienia.