Pod tynkiem czy na tynku?

Stosowanie puszek elektrycznych jest już dzisiaj standardem i nawet istnieją odpowiednie przepisy, które uniemożliwiają kompletną rezygnację z ich wykorzystywania.

Nie oznacza to jednaj, że jesteśmy w tej kwestii całkowicie bezwolni. Do wyboru mamy bowiem puszki natynkowe i puszki podtynkowe. Które wybrać?

Wszystko zależy od okoliczności

Nie ma tutaj oczywiście żadnych wielkich tajemnic czy skomplikowanych mechanizmów wyboru. Puszki podtynkowe będziemy stosować przede wszystkim tam, gdzie nie będziemy chcieli mieć niczego na ścianie, a kwestia dostępności puszki będzie marginalna, ponieważ nic nie będziemy z nią robić przez długie lata. Z kolei puszka na tynku ot lepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy regularnie trzeba będzie uzyskiwać do niej dostęp, chociażby w celu podłączenia nowego urządzenia czy wykonania obwodu. Do puszki podtynkowej trudno się dostać, a ta na tynku jest zawsze w pełni dostępna. W domu będziemy mieć zazwyczaj puszkę pod tynkiem. W zakładzie pracy będzie ona na tynku, chociaż nie jest to konieczne.